Menu

Dane kontaktowe

ZESPÓŁ OŚWIATOWY W BOROWIU

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. Aleksandra Sasimowskiego
PUBLICZNE PRZEDSZKOLE "Jaś i Małgosia"

ul. Aleksandra Sasimowskiego 3,
08-412 Borowie

☎️ tel. 25 685 90 91
📠fax. 25 685 90 91
📭 gimbor1@wp.pl

W przedszkolu

  • dzień kropki

Dzień Kropki w Przedszkolu

 

„Podczas lekcji plastyki mała Vashti uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farby tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki: „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie…”

         Dziś nauczyciele na całym świecie w podobny sposób starają się wydobywać ukryte talenty ze swoich podopiecznych. To właśnie oni zaproponowali, by 15 września ustanowić Międzynarodowym Dniem Kropki. Jest to święto kreatywności, zabawy i odwagi. Niech ten dzień przypomina nam, że każdy z nas ma jakiś talent, każdy może być odważny i ciekawy świata.

           15 września już od rana w naszym przedszkolu królowały kropki.

W salach przedszkolnych królowały groszki – duże, małe, kolorowe, brokatowe – do wyboru do koloru. W kropki były stroje, dodatki, a nawet ściany i gazetki. Przedszkolaki nie tylko obejrzały filmik o Vashti, wysłuchały wierszyków o kropce, ale też za pomocą kropek wykonały piękne prace, ozdabiały balony, dekorowały swoje sale, za co w nagrodę otrzymały naklejki z kropką.

 

           Piękne jest, że wszyscy potrafimy być kreatywni, że każdy ma swój niepowtarzalny talent i tylko potrzeba odwagi, by chcieć go odkryć i pokazać światu. A zatem odkrywajmy nasze talenty, nie bójmy się kreatywności, bądźmy odważni i ciekawi świata, a Dzień Kropki niech nam o tym przypomina. 

A. Bany

 

Dzień Kropki w Przedszkolu

  • dzień kropki
  • dzień kropki
  • dzień kropki
  • dzień kropki
  • dzień kropki
  • dzień kropki
  • dzień kropki

Wróć

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Zespół Oświatowy w Borowiu
ul. Aleksandra Sasimowskiego 3
08-412 Borowie

NIP: 826-21-88-954

[obiekt mapy] Lokalizacja Zespołu Oświaty w Borowie